Slovan vs Pňovice 2:2 (0:0)

Góly: Šiška 47´, Zatloukal 58´

Sestava: Rábel, Masopust, Žvátora, Petrů, Španner, Novák, Šiška, Zatloukal (Zdráhal 60´) Charykov (Hrstka 70´), Čebiš, Šiška, Máčala (Spáčil L. 60´)

Náhradníci: Spáčil M., Spáčil L., Zdráhal, Hrstka, Psotka

Nebudeme si lhát do kapsy. Dnešní výkon nebyl na úrovni, kterou od sebe očekáváme. Myslím, že i dnes byly vidět principy, na kterých chceme naši hru stavět, ale jednoznačně tomu chyběla kvalita. V defenzívě jsme nebyli dostatečně kompaktní a prohrávali jsme souboje o druhé míče. V útočné fázi nám chyběl klid ve výběru řešení a rychlost v provedení situací okolo16ky. Přečkali jsme několik šancí soupeře včetně penalty. My si však také vytvořili několik dobrých příležitostí. Objektivně je remíza spravedlivý výsledek. Přesto pokud vedeme 2:0, měli bychom být schopní svůj náskok uhlídat. Myslím, že jako tým jsme si vědomí našich silných i slabých stránek. V tomto i v minulém zápase jsme však neměli dostatečnou odvahu k využívání těch silných a neměli jsme potřebné odhodlání poprat se s těmi slabšími. Je na mě nachystat hráče do dalších zápasů, tak aby náš herní projev přinesl tři body. ©TP

Záznam celého utkání

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

28.9.2024

Lužice vs Slovan 0:0 (0:0)

Góly:
Sestava: Rábel, Spáčil (Masopust 46´), Žvátora, Petrů, Novák, Šiška, Zatloukal (Charykov 46´), Čebiš, Pulkert, Španner, Kalvach (Máčala 46´)

Náhradníci: Spáčil M., Máčala, Charykov, Masopust, Kovář, Hrstka, Psotka

Výsledek není podle našich představ, ale musíme ho přijmout. První poločas byl z naší strany bídný. Bez pohybu a se spoustou nepřesností. Druhý poločas už byl lepší co se týče organizace hry i nasazení. Ve finále nám však pořád chyběla kvalita a řekněme zdravá sobeckost hráčů. Stál proti nám velmi dobře organizovaný soupeř. Zvládal nás dostupovat a celkově dělal zápas nepříjemný. Malé hřiště a horší terén sice byly faktor, ale takových je na naší úrovni spousta a my si s tím musíme umět poradit. Pozitivum je další nula. V defenzivě jsme udělali pokrok, ale i tam máme stále rezervy. Naše cíle se nemění. Musíme pokorně přijmout bod z těžkého zápasu a pokračovat v rozvoji celého týmu ve všech aspektech, abychom mohli být úspěšní. ©TP

22.9.2024

Slovan vs Lutín 1:0 (1:0)

Góly: Pulkert 45´

Sestava: Psotka, Spáčil, Žvátora, Petrů, Novák (Šiška 60´), Zatloukal (Zdráhal 72´), Masopust, Charykov, Čebiš, Pulkert (Španner 72´), Máčala (Kalvach 60´)

Náhradníci: Šiška, Kalvach, Španner, Zdráhal, Spáčil M., Rábel

Po čtrnácti dnech jsme se chtěli na domácí hřiště vrátit vítězně. V cestě nám stál soupeř ve velmi dobře organizovaném bloku. Se snahou nás trestat z brejkových situací. Popasovali jsme se s tím relativně dobře. Až na pár šancí soupeře v prvním poločase, jsme si v defenzívě počínali dobře. S týmovým pojetím jsem byl spokojený, a to jak v práci s míčem, tak v práci proti němu. Vytvářeli jsme si slušné příležitosti, které končily na našem technickém nedostatku nebo na skvěle chytajícím brankáři soupeře. Jsem rád, že jednu z nich jsme po pěkné akci ke gólu dovedli, a že to stačilo na vítězství. Celkově jde naše hra nahoru. Styl, kterým se chceme prezentovat, začíná být pro hráče přirozený. Stále však máme prostor pro zlepšení ve všech aspektech hry, od čtení hry až po technické dovednosti. Věřím, že potenciál našeho mladého kádru se teprve začíná rozvíjet, a že s podobně těžkými zápasy, jako byl ten dnešní, se budou hráči posouvat na vyšší úroveň. ©TP

8.9.2024

Olšany vs Slovan 0:11 (0:5)

Góly: Masopust 74´ 83´ 87´, Pulkert 53´65´, Čebiš 24´43´, Kalvach 11´70´, Charykov 21´, Vlastní 18´

Sestava: Psotka, Spáčil, Žvátora, Petrů, Novák (Zatloukal 46´), Šiška (Janalík 70´), Masopust, Charykov, Čebiš (Oppl 70´), Pulkert (Zapletal 70´), Kalvach (Hladík 78´)

Náhradníci: Zatloukal, Hladík, Oppl, Zapletal, Janalík

Při výsledku jako je tento, musím samozřejmě hráče pochválit. Podařilo se jim dosáhnout na výjimečný výsledek, který, věřím, potěšil všechny fanoušky Slovanu. Nicméně musíme být neustále pokorní a předvedenou hru hodnotit v rámci dlouhodobého rozvoje. Dnes jsem byl velmi spokojený s tím, jak jsme zápas dohráli. V minulosti se nám stávalo, že po povedeném prvním poločase jsme v tom druhém uvadli. Dnes byl druhý poločas možná i lepší než ten první. Dále mě potěšil presink. Ve druhém poločase obzvlášť jsme si tímto aspektem hry pomohli ke spoustě šancí. Nula vzadu se také samozřejmě cení a hráči zaslouží pochvalu za udržení organizace hry a koncentrace po celý zápas. Ať už to byl sebelepší zápas, stále to byl jen jeden z mnoha. Musíme si z něj vzít pozitiva, najít věci ke zlepšení a pokračovat v práci, ať jsme připraveni na příští víkend. ©TP

01.09.2024

Slovan vs Slatinice 3:5 (0:2)

Góly: Čebiš 67´ 83´,  Kalvach 53´

Sestava: Rábel, Švancara (Zatloukal 46´), Spáčil, Žvátora, Petrů, Novák (Zdráhal 65´), Šiška (Hladík 80´), Masopust, Čebiš, Pulkert, Kalvach (Perič 65´)

Náhradníci: Psotka, Perič, Zatloukal, Zdráhal, Hladík

Pokusím se co nejvíce oprostit od emocí, abych v hodnocení zmiňoval jen věci co spadají do dlouhodobějšího kontextu. Potkali jsme se soupeřem co vycházel ze hry z bloku, která byla na vysoké úrovni. Podobně jako ostatní soupeři v soutěži. My si přesto vypracovali slušné množství příležitostí. Snažil se nás trestat z brejkových situací. Jako většina soupeřů a my bychom měli být schopni se s tím popasovat a brejkům zabraňovat. Dnes si myslím, že není nemístné říci, že jsme jich soupeři povolili zhruba pět a dostali jsme pět gólů. Což svědčí o veliké kvalitě v soupeřově finální fázi. Myslím si, že to tedy co se hry týče ve srovnání i s ostatními zápasy tak velký rozdíl nebyl. Nicméně my se nebojíme říct, že náš cíl je prát se o postup a chceme se o něj prát určitým stylem hry. Dnes je pro mě největším zklamáním, že jsme chybovali a nebyli na dostatečné úrovni ve věcech, ve kterých máme a můžeme být mnohem lepší. Od velkého počtu nevynucených chyb, spousty nepozorností, po celkově mdlí přístup, což vnímám na domácím hřišti jako neakceptovatelné. Celkově byl předvedený výkon slušný, ale my musíme mířit na víc než slušný, a to v každém zápase. Věřím, že to bude dostatečná facka v tomto ohledu do zbytku sezóny. ©TP

gól soupeře 60´ video ZDE

Sestava: Rábel, Zdráhal (Spáčil 60´), Petrů,  Žvátora , Novák (Perič 70´), Charykov , Šiška (Švancara 82´), Kovář (Masopust 60´), Španner, Čebiš (Kalvach 70´), Pulkert

Náhradníci: Psotka, Masopust, Kalvach, Švancara, Spáčil, Perič

První poločas se odehrál ve velké kvalitě. Potkali jsme se se soupeřem, který hrál velmi důrazně a využíval rychlý přechod do útoku. My jsme se s tím v první půli popasovali velmi dobře a po výživné dvacetiminutovce jsme vedli 3:1. Zvládali jsme cílenou výstavbou překonávat blok soupeře a vytvářeli jsme si spoustu zajímavých příležitostí. Z opravdu dobrého závěru poločasu jsme po velmi pohledné akci vytěžili ještě jeden gól. Ve druhém poločase jsme hned v úvodu mohli zvýšit z pokutového kopu na 5:1, ale brankář soupeře dobře vystihl směr a náš pokus chytil. Poté naše hra postupně uvadala. Zvýšenou aktivitou soupeře i stavem hřiště jsme se méně prosazovali postupnou kombinací. Alternativní způsoby přechodu neměli moc úspěchu. Soupeř však využil jen jednu standardku a upravil na konečných 4:2. Druhý poločas nám ukázal věci na kterých musíme do budoucna zapracovat. Nicméně jsem rád, že jsme za dobré podpory spousty našich fanoušků zvládli i třetí zápas sezóny. ©TP

18.8.2024

Slovan vs Sokol Vícov 2:0 (0:0)

Góly:
Čebiš 71´ video ZDE
Pulkert 79´ video ZDE

Sestava: Psotka, Spáčil, Petrů,  Žvátora , Novák (Janalík 76´), Zdráhal (Masopust 46´) Charykov , Šiška, Kalvach (Španner 64´), Pulkert, Čebiš (Švancara 83´)

Náhradníci: Rábel, Masopust, Španner, Švancara, Janalík, Perič

Prvních třicet minut se nám nedařilo popasovat se s rychlým terénem a včasným dostupováním soupeře.  Ve výsledku z toho plynuly chyby typu špatně zpracovaného míče nebo nepřesné přihrávky. Po třiceti minutách jsme se na míči uklidnili a začali jsme překonávat kvalitní blok soupeře, ale řešení finálních fází nebylodobré. Poločas, tak skončil 0:0. Ve druhé půli jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu. Do bloku soupeře jsme se dostávali častěji a do nebezpečnějších pozic. Stále nám, ale chyběl klid ve výběru finálního řešení. Čekání na gól jsme utnuli v 71. minutě, kdy Žvátora skvěle vybojoval míč na polovině hřiště, zavezl ho až do vápna soupeře a předložil jej Čebišovi, který proměnil. O deset minut později už byl stav 2:0, když Pulkert zakončil do prázdné brány pěknou akci provedenou na pár doteků. Fáze hry na míči byli slušné, ale víme, že jsme v tomto aspektu hry schopni podat lepší výkon. Fáze proti míči naopak byla dnes velmi dobrá. Soupeře jsme pustili do minima příležitostí, vyhrávali jsme druhé míče a i přes snahu soupeře hrát dlouhé míče, jsme byli schopni vytvořit několik úspěšných presinkových situací. Z obou úvodních zápasů si máme co vzít, a to jak v pozitivním, tak v negativním ohledu. Jsme nicméně rádi, že jsme oba zvládli vítězně. Věřím, že diváci, kteří na první domácí zápas přišli v pěkném množství, odcházeli spokojení. © TP

Zánam celého utkání

Sestava: Psotka, Spáčil, Petrů,  Žvátora (78´ Janalík), Novák (Zdráhal 67´), Kovář (Zatloukal 54´) Charykov , Šiška, Masopust (Sika 54´), Pulkert, Čebiš (Kalvach 46´)

Náhradníci: Rábel, Kalvach, Zdráhal, Hrstka, Zatloukal, Janalík, Sika

A-tým Slovanu prošel před novou sezónou zásadním omlazením. Po minulé sezóně skončila početná enkláva zkušených hráčů a v rámci klubu se rozhodlo, že chceme jít cestou odchovanců a hráčů se vztahem k našemu klubu. Do přípravy se tedy zapojili i někteří hráči stále spadající do dorostenecké kategorie a navrátilec Tomáš Šiška. V přípravě jsme pracovali na ukotvení principů hry, abychom měli jasnou herní tvář. Pracovali jsme také na organizaci hry, u které věřím, že z našich hráčů dostane maximum. To vše jsme si ověřovali povětšinou v konfrontaci s týmy z 1.A třídy. Vše, ale vedlo k prvnímu ostrému startu v novém ročníku. Test, který jsme chtěli vítězně zvládnout, měl podobu nového týmu v soutěži, týmu SK Protivanov. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Na míči jsme byli sebevědomí a už ve 3. minutě jsme šli do vedení, když Čebiš zužitkoval pěknou kolmici od Kováře. Ve 14. minutě jsme vedli 0:2 kdy pěknou kombinaci z křídelního prostoru zakončil hlavou Šiška. Ve 38.minutě byl stav už 0:4 v náš prospěch. Na míči byl 1. poločas z naší strany slušný. Vytvářeli jsme si dost šancí a byli jsme produktivní. Proti míči to ovšem nebylo zdaleka ideální. Soupeř si vytvořil pár šancí a tu poslední v 1. poločase proměnil. O přestávce jsme se snažili najít způsob jak zlepšit organizaci proti míči, abychom přerušovali akce soupeře hned v úvodu, ale nepodařilo se nám to. Soupeř, který neměl moc co ztratit zvýšil úsilí v napadání, zjednodušil hru a nám se nedařilo dostat hru pod naší kontrolu. Co hodnotím kladně, i v tomto herně ne úplně dobrém poločase, je reakce hráčů při obou sníženích soupeřem. Obě pasáže, jak po gólu na 2:4, tak na 3:5, byly z naší strany zvládnuté a nepustili jsme soupeře na dostřel. Celkově tento zápas hodnotím jako výhru se zdviženým prstem. V naší hře byla spousta pozitiv. Odvaha na míči, produktivita v zakončení i góly po standardních situacích. Na čem musíme jednoznačně zapracovat je organizace proti míči. Jsem, ale přesvědčen, že jsme na dobré cestě. Na závěr musím zmínit, že dalším velkým pozitivem, byla početná účast ultras. Během zápasu nás skvěle podporovali a dobrá atmosféra se přenesla i do autobusu na cestě zpět. Jsem rád, že se začíná tvořit pouto mezi fanoušky a novou generací hráčů Slovanu. © TP