Slovan -Šternberk 1-4

Sestava

Balabuch , Kolář , Dvořák , Benčík , Vaščák , Psík , Daněk , Krch , Ajub , Petrů , Pátek , Homolka , Veklych , Dub , Vítek

Branky - Petrů

Sobotní utkání , které se odehrálo v aréně z komína  mezi celky z vrchní části tabulky , pro domácí nedopadl dobře .

Hráči Slovanu jsou připraveni , avšak soupeř je favoritem  , který od prvního okamžiku dominuje na hřišti . Slovan se snaží po všech stránkách , ale drhne to . Po několika chybách  - a  individuálnímu přístupu ,  soupeř si zaslouženě odváží plný počet bodů do Šternberku. Naše první prohra   , není důvod proč dělat  z toho

Je to důvod  , jak to zlepšit ©SD

5.10.2024

Zábřeh - Slovan    2 - 4

Sestava: Balabuch , Kolář , Dvořák , Benčík , Vaščák , Psík , Poprava , Vítek , Daněk , Krch , Mynář , Veklych , Pátek , Petrů.

Branky - Krch 2 , Petrů 2

V sobotním pochmurném počasí mladší žáci zajíždí do Zábřehu . Domácí jsou na prvním místě a náš cíl je , pořádně je potrápit a odvézt si nějaký ten bod . Od úvodního hvizdu , jak jsme předpokládali se bojuje o každý centimetr na hřišti . Mimochodem , hřiště bylo menší , jak do délky , tak do šířky . Avšak jsem první kdo otevírá skóre ve svůj prospěch . Po rychlém vhazování a centru před bránu v 12 min se Petrů nemýlí 0-1 . Po zbytek první půle je hra vyrovnaná .  Druhá půle nás zaskočila a to ve 37 min po chybě v obraně , tudíž 1-1 . Znovu se nadechujeme  , ve vysokém napadání se zmocňujeme míče a následném centru z pravé strany  Krch  ve 41 min uklízí míč do domácí sítě 1-2 pro Slovan .  V této pasáží se hra  přelévá ze strany na stranu . Bohužel  v náš prospěch a to v 53 min  po chybě stopera ,  domácí vyrovnávají na 2-2 . Závěr utkání nám vyšel na výbornou 58 min Krch a následně 60 min Petrů potvrzují naší velkou touhu si že Zábřehu odvézt plný počet bodů .
Dnes určitě , žádné  dik ! Ale obrovská pochvala , hráčům za perfektní hru , nasazení , bojovnost . ©SD

29.9.2024

Chválkovice - Slovan Černovír 0-2

Sestava: Vaščák, Psík , Poprava , Tempir , Dvořák , Benčík , Mlčák , Daněk, Pátek, Veklych, Stuchla , Kolář, Dub , Mynář
Branky: Mynář , Kolář

Takové malé olomoucké derby , které se odehrálo v Bělkovicích-Lašťany . Tam mají domácí svoje zázemí.
Do zápasu vstupujeme velice dobře nachystáni . Chceme být aktivní , napadat soupeře , být lepší na míči .
Úvod nám dopřál , ve 3 min po první pohledné akci z pravé strany - Mynář 0-1 .
Nepovolujeme a udáváme tempo hry , domácí kromě pár střel z dálky vůbec k ničemu nepouštíme , jsme lepším celkem .
Druhý poločas , chceme pokračovat v daném tempu .
Domácí se trochu zlepšují , ale mladí Slovanisti drží vše na svých kopačkách. Trošku se trápíme v koncovce . Ale naše trpělivost přináší ovoce  , kdy domácí odkopávají míč po našem rohu a stoper Kolář z vlastní poloviny hřiště vrací míč směr brána . Míč doplachtil do branky . Tudíž 47 min a stav utkání se mění na 0-2 pro Slovan . Konec utkání dohráváme ve své režii. Zasloužená výhra pro nás.
Mimo záznam:
Veliká pochvala všem hráčům za převedenou hru a nasazení . I když to dnes některým nešlo , tým je podržel a hráči to svým důrazem a bojovností napravili. ©SD

21.9.2024

Slovan Černovír -Sokol Olšany 9-2

Sestava: Vaščák  Psík , Poprava  Tempir , Dvořák , Benčík , Stuchla , Mlčák , Bartoň , Vítek , Daněk , Krch , Mynář , Veklych , Dub .

Branky: 2 Mynář ,3 Veklych , Dub ,   2 Krch, Bartoň .
V sobotu "u nás"  v aréně u komína po delší přestávce jsme přivítali hosty z Olšan . Výsledek hovoří za vše a proto krátké zhodnocení .
Výsledek potěší , ale herní projev zůstává někde v dáli .
Dnešní  podprůměrný soupeř nám dovolil vše . Měli jsme spoustu příležitostí , jak v kombinaci , tak i brankově se více prosadit. ©SD

Záznam celého utkání

1.9.2024

Velký Týnec - Slovan Černovír 4:8

Sestava
Balabuch , Kolář , Dvořák , Benčík , Vaščák , Psík , Ajub , Dub , Tempir , Homolka , Krch , Mynář , Poprava , Petrů , Veklych
Branky:
Krch 3 , Veklych 3 , Petrů 2

Mladší žáci za úmorného vedra , odehráli svůj druhý zápas v nové sezóně ve Velkém Týnci . Čekal nás nepříjemný soupeř , který je houževnatý- každého soupeře , chce pořádně potrápit . Naše tušení se hned projevuje v začátku zápasu a to v 6 min . Soupeře nás zatlačil , naši obránci se nedomluví a domácí vedou 1-0 . Avšak náš tým pomalu vyrovnává nasazení a odměna je na světě, Krch střelou z 20 metrů vyrovnává na 1-1 .  A když  v 15 min, Vaščák zahrává rychle aut , Krch centruje , Veklych hlavou zakončuje , tak obracímne výsledek v náš prospěch 1-2 . Od této chvíle nedáváme domácím žádnou šanci po všech stránkách.
20 min výborně hrající Ajub zamotal hlavu všem obráncům a předložil gólovou šanci Veklychovi , ten se nemilí a zvyšuje na 1-3 v náš prospěch .
O poločase si povíme a zopakujeme některé taktické pokyny .  Což si někteří vzali k srdci .
Hned v úvodu druhé půle a to 33 min Veklych levou nohou zvyšuje na 1-4.
37 min a soupeř snižuje na 2-4 po vymyšlené penaltě .
46 min a dostáváme gól z přímého kopu , cca 40 metrů !!!3-4 .
To byla naše slabší desetiminutovka v průběhu  utkání .
Máme skvělý tým , bojovnost a chuť do hry opět nacházíme ve 48 min , kdy Krch střelou zvyšuje na 3-5 v náš prospěch . A hned z další individuální akce  Petrů v 49 min zvyšuje na 3-6. A znovu v 50 min opět střelou Krch na 3-7 . Se dostáváme do velké zápasové pochody . Vidina konce nás uspokojila , avšak soupeř ještě z našeho nedorozumění v 58 min těží branku , snižuje na 4-7 . No a když stejnou chybu v samém závěru a to v 59 min vytvoří i  domácí tým , tak Petrů zvyšuje na 4-8 .
Na závěr , patří veliká pochvala všem hráčům  , jak zvládli v takovém nefotbalovém počasí zápas. Dnes bylo opravdu velmi horké počasí . Nasazení , bojovnost a chuť do hry nám dnes nechybělo . Proto zasloužená výhra  pro Slovan. ©SD

Slovan Černovír - Čechovice 7-1

Sestava

Balabuch , Kolář , Dvořák , Benčík , Vaščák , Psík , Poprava , Tempir , Homolka , Krch , Vítek , Meisner , Veklych , Petrů , Dub.
Branky - Poprava 2 , Petrů 2, Kolář , Vaščák , jeden vlastní.

Mladší žáci v sobotu dopoledne odehráli první mistrovské utkání proti Čechovicím na výbornou . Velká pochvala patří pro hráče ročníku 2013 , pro které to bylo něco nového . Museli se poprat s větším hřištěm i počtem hráčů na které doposud nebyly zvyklí .
Plán do utkání , byl jasný . Precizní zpracování , nahrávky, obsazení  , mluvení , zakončení a nenechat soupeře , aby něco tvořil.
Do utkání vstupujeme velice aktivně, což po krásné akci z pravé strany  ve 4 minutě Psík , Kolář , který centruje a Poprava z jedničky zakončuje vedeme 1-0 . I další minuty  naznačují naší převahu , kdy v 11 minutě Petrů krásnou kolmicí nachází Popravu a ten se nemilí 2-0 . Výborně hrající Petrů  ve 21 minutě po své krásné individuální akci zvyšuje už na 3-0 . Náš tlak graduje a po centru Popravy z 27 minuty ,  z pravé strany ,  si hosté dávají vlastní branku .4-0 vedeme po poločasu . Veliká spokojenost po všech stránkách . Nesmíme povolit a hrát stejně , jak v prvním poločase , to byla poločasová debata .
 Začátek druhé půle a to  ve 38 minutě, nás zaskočil . Nedorozumění v obraně , tudíž hosté snižují na 4-1 .  Nicméně naši hráči  chtějí vyhrát a své chyby napravit .
48 mita a po rohu , který je rozehrán na naši polovinu , Kolář ze 30 metrů zvyšuje krásnou střelou na 5-1 .
Výborně hrající Vaščák  , který na své polovině v 50 minutě přeskakuje  protihráče , napodobuje Koláře a ze stejné vzdálenosti  zvyšuje už na 6-1 . A když po nedorozumění hostující  obrany v 59 minutě - Petrů zvyšuje na 7-1 je hotovo .
Musím pochválit všechny hráče , kteří odehráli zápas v úmorném horku . Přístup k danému utkání byl  excelentní .  Samozřejmě , že  na hřišti bylo poznat , kdy nám to šlo , ale také byly vidět chyby , na kterých musíme zapracovat. © SD

Černovírští mladší žáci , ročník  2012 a 2013 zahájili sezónu - 5. srpna až 9. srpna soustředěním v Kojetíně .

Soustředění se zúčastnilo 19 hráčů a 2 trenéři . Doprava byla zajištěna tam i zpět vlakem.
Byli jsme ubytováni v kempu na bazéně. V těsné blízkosti jsme využívali, fotbalové hřiště, plážové hřiště, místní koupaliště a nepopulární rybník. Stravu nám zajišťoval místní pivovar. Snídaně nám vozili přímo do kempu, oběd a večeře jsme absolvovali příjemnou vycházkou přímo do pivovaru.
Co se týče tréninkového procesu, který byl zaměřen na rychlost, vytrvalost ,  obratnost, práci s míčem, herní projev a herní situace , tak musím říct, že všichni hráči se k této problematice postavili kladně. Samozřejmě, že to někomu šlo lépe a někomu hůře, avšak bylo to poprvé kdy jsme se sešli a utvořili nový tým mladších žáků.
Dopolední program byl náročnější na fyzickou kondici a odpolední byl zaměřen na práci s míčem.
Na zpestření jsme měli i přátelské utkání. Zápas proti domácímu týmu skončil 5-5 .
Momentálně  už budeme  -út, čt, pá 17.00-18.30 využívat hřiště na Slovanu.
Také máme ještě na programu 17.srpna turnaj v Postřelmově a 20.srpna přátelské utkání v Holici .
No a 24.srpna 11.45 se ukáže jaká byla příprava, jelikož nás čeká první mistrovské utkání doma proti Čechovicím. © SD